punkcik z Orłem Wierzbica

Podopieczni Daniela Jędrzejewskiego wracają do Żyrardowa z jednym zdobytym punktem z Wierzbicy.

Początek meczu toczył się w równym tempie, pierwszą akcje podbramkową przeprowadził Damian Majek który z pierwszej piłki dograł w pole karne do Ievegnieja Riabchuka lecz obrońca Orła w ostatniej chwili ślizgiem wybija piłkę.

Kolejne akcje napędza Majek który dogrywa przed pole karne do Rusłana Periżoka ten zaś z pierwszej piłki w pełnym biegu uruchamia Riabchuka który znalazł się sam na sam z wychodzącym bramkarzem, strzela wprost w leżącego już bramkarza.

W kolejne akcji od utraty bramki ratuje Żyrardowiankę Robert Stawiarski który broni w sytuacji sam na sam.

Ostatnią akcje w pierwszej połowie rozpoczął Rusłan Periżok który od połowy boiska mija trzech rywali jak tyczki i dogrywa na prawą stronę do Marcina Jakóbiaka który przerzucił dośrodkowanie.
Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo.

Druga połowa do 60 minuty była wyrównana. 65 minuta na prawej stronie Bartosz Koziarski pozostawił zbyt dużo wolego miejsca Tomaszowi Bartosiakowi który z ostrego kąta po strzale na dalszy słupek zdobywa bramkę dla gospodarzy.

Piłkarze z Wierzbicy dostali wiatr w żagle i nadal atakowali, piłkę z 5 metrów wybija Maciej Obrębski.

68 minuta zagranie Piotra Wójcika przed pole do niepilnowanego Adriana Łukawskiego który dośrodkowuje do wbiegającego w pole karne Przemka Marusiaka, przyjecie futbolówki na klatkę piersiową i mocnym strzałem zdobywa wyrównującego gola. Adrian i Przemek na boisku pojawili się w 60 minucie zmieniając Riabczuk i Jakóbiaka.

Orzeł Wierzbica zdobywa drugiego gola lecz arbiter (Rafał Kaim) odgwizduje spalonego.

Do końca spotkania oba zespoły nastawiły się na defensywną grę bo utrata bramki stanowiła utratę punktów i powiększenie przewagi w tabeli nad rywalem.

Żyrardowiankę czekają jeszcze sześć w tym trzy na własnym stadionie.

Tym samym mamy tyle samo punktów co KS Raszyn i Viktoria Sulejówek, z tymi zespołami jeszcze rozegramy spotkanie ligowe.Już w środę o godz 17.30 gramy w Żyrardowie mecz z Hutnikiem Warszawa. Arbitrem spotkania będzie pan Baranowski z Siedlec.

skrótu video z sobotniego spotkania z Orłem

Orzeł Wierzbica - Żyrardowianka Żyrardów 1:1
Bramki:Tomasz Bartosiak 65 (asysta Roman Skowroński) - Przemysław Marusiak 68 (asysta Adrian Łukawski)
Żółte kartki:Jakubiak, Majek