27 kolejka

27 kolejka

Zarząd Żyrardowianki zdecydował zawiesić Rafał Ceglińskiego , który już prawdopodobnie nie wystąpi do końca ligi. Powodem zawieszenia jest niestawienie się na spotkanie ligowe. 8 Maja klub zgłosił do rozgrywek Grzegorza Ura, który występował w klubach MZKS Kozenice, Unia Skierniewice, GLKS Nadarzyn, Start Otwock, Pogoń Grodzisk Maz i ostatnio KS Konstancin. Nowy zawodnik już zaliczył kilka minut w barwach Żyrki przeciwko Wildze Garwolin.

W rundzie jesiennej górą byli piłkarze Żyrardowianki pokonując Wilgę Garwolin2:1 po bramkach Damiana Majka i Tomasza Młynarskiego.

Spotkanie 27 kolejki lepiej rozpoczęli gospodarze który już w pierwszej minucie oddali strzał na bramkę.

Pierwszą akcję Żyrki w 8 minucie wykończył strzałem z 10 metrówIevgenii Riabchuk. 18 minuta strzał z dalekaAdriana Łukawskiegoniecelny.

Po 20 minutach Wilga zaczyna przeważać i zdobywa bramkę. Rzut wolny z 30 metrów,obronaRoberta Stawiarskiegoi kolejny strzał dobijający sparowany na słupek, futbolówka dociera jeszcze pod nogi napastnika Wilgi i kolejny strzał,piłka wpada do bramki lecz arbiter jednak odgwizduje spalonego i nie uznaje bramki.

W kolejnych minutach Żyrardowianka stworzyła sobie dogodne okazję do zdobycia bramki,Ievgenii Riabchukstrzałem z ostrego konta trafia w boczną siatkę chwilę późniejBartosz Drożdżalposzyła piłkę na bramką.

Przed zakończeniem pierwszej połowy z rzutu wolnego strzelałBartosz Koziarskistrzał został skierowany blisko słupka lecz zbyt lekko i bramkarz broni. W doliczony czasie strzał w środek bramki oddał jeszczeAdrian Łukawski. Do przerwy remis bezbramkowy.

Na początek drugiej połowy oba zespoły szanowały piłkę. Już w 54 minucie akcja podopiecznychDaniela Jędrzejewskiegowykończył strzałem za pola karnegoDamian Majekktóry umieszcza futbolówkę w bramce gospodarzy, wychodzimy na prowadzenie w spotkaniu.
Zaledwie trzy minuty później tracimy pierwszą bramkę po rzucie rożnym.

64 minuta kolejny rzut wolny dla piłkarzy z Garwolina zamieszanie w polu karnym i rywal z bliskiej odległości kieruje piłkę do bramki.

Wynik został ustalowny w 81 minucie po szybkiej kontrze lewą stroną i strzałem z lini pola karnego tracimy trzeciego gola.

Tracimy kolejne trzy punkty i kolejnego zawodnika. W końcówce spotkania powracający po kontuzjiBartosz Muchanie dokończył spotkania.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w Wierzbicy z tamtejszymOrłem(16 Maja )początek meczu o 16.00. Na własnym stadionie Żyrardowianka zagra 20 maja z Hutnikiem Warszawa.

Wilga Garwolin - Żyrardowianka Żyrardów 3:1
Bramki:Daniel Bogusz 57 (asysta Michał Kępka), Piotr Talar 64 (asysta Michał Kępka), Kamil Zawadka 81 (asysta Marcin Makulec) - Damian Majek 54 (asysta Jewhenij Riabczuk)
Sędziował:Łukasz Suwała (Radom)
Widzów:150
Wilga:Bednarski - Karol Zawadka, Świder, Korgul, Talar (85 J. Majsterek) - Bogusz, Kamil Zawadka, Zalewski, Papiernik (75 Makulec), Kępka (85 Kajtowski) - Pyra (46 Kalbarczyk)
Żyrardowianka:Stawiarski - Obrębski, Gamla, Koziarski, Skliarenko - Drożdżal( 75` Grzegorz Ura), Łukawski, Grajek, Majek(62` Mucha), Jakóbiak(75` Perizhk) - Riabczuk(80` Marusiak)

źródło: własne