Żyrka zagrała na "5"

Żyrardowianka zrobiła krok do utrzymania  się w IV lidze pokonując ostatni zespół z tabeli Okęcie Warszawa 5 : 0 bramki zdobywali Obrębski, Nwaogu, Majek, Wójcik  – karny i  Riabchuk.

OD samego początku gospodarze narzucili swój styl gry, w 6 minucie po dośrodkowaniu Bartosza Drożdzala z rzutu rożnego bramkę głową zdobywa Maciej Obrębski. Pięć minut później mogło wyć 2:0 lecz pojedynek sam na sam przegrał Marcin Jakóbiak i dobitka z 35 metrów przez Adriana Łukawskiego nie znalazła drogi do pustej bramki. Chwilę później strzał z daleka oddał Damian Majek futbolówka poleciała nad bramką.

35 minuta rzut wolny na dalszy słupek akcję zamyka Marek Niewiada który zamiast strzelać podaje głową do ustawionego na 4 metrze Charles Nwaogu który z bliska zdobywa bramkę. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy lewą stroną urywa się obrońcą Damian Majek strzał zostaje odbity przez bramkarza i piłka trafia rozpędzonego obrońcę który skierował piłkę do pustej bramki. Do przerwy prowadzimy 3:0

Druga połowa toczyła się również pod dyktando Żyrardowianki. Strzał z ostrego kąta oddał Łukasz Olejnik, futbolówka przeleciała obok słupka.  57 minuta obrońcą gości zagrywa ręką w polu karny, do 11 podszedł Piotr Wójcik  który podwyższa wynik i zdobywa swoją czwartą bramkę w tym sezonie.

Na boisku zaczęli pojawiać zawodnicy rezerwowi 55 `Riabczuk, 65` Grajek i 65` Todros.

Przed ostatnią bramką na boisku pojawił się kierownik zespołu Piotr Szewczyk.  Po jego pojawieniu się na boisku został ustalony wynik przez Riabchuk . Żyrardowianka pokonuje Okęcie Warszawa 5:0.

Po rozegraniu wszystkich spotkań 32 Żyrka w najgorszym najgorszym scenariuszu zajmie 15 pozycję (rywale muszę spełnić kilka wymagań Sulejówek musi zremisować i Znicz,Raszyn muszą zdobyć 3 punkty), z III ligi grupy  łódzko-mazowieckiej spadają WKS Wieluń,Start Otwock i GKP Targówek który wycofał się z rozgrywek i prawdopodobnie zagra w klasie okręgowej.

Żyrka pożegnali się z własnym stadionem. Na Piastowską  powrócą już w sierpniu. Ostatni mecz podopieczni Daniela Jędrzejewskiego rozegrają z Konstancinem 14 czerwca o 12.00

Żyrardowianka Żyrardów – Okęcie Warszawa 5: 0 (3 : 0)

Obrębski [6.], Nwaogu [35.], Majek [44.], Wójcik [57. – karny], Riabchuk [90+2.]

Żyrardowianka:Stawiarski – Olejnik, Ura (65′ Grajek), Niewiada, Obrębski, Wójcik, Jakóbiak (89′ Szewczyk), Łukawski (65′ Todros), Drożdżal, Majek, Nwaogu (55′ Riabchuk),