Żyrka na "5" z Zwolenianką

Żyrardowianka pokonała na własnym boisku Zwoleniankę aż 5 : 0

Wynik mógł być okazalszy gdyby Piotr Wójcik wykorzystał rzut karny w pierwszej połowie.

Przed meczem Zwolenianka wygrała zaledwie jeden mecz i dwa zremisowała zdobywając 5 punktów i zajmuje 17 pozycję.

Pierwsze 10 minut meczu stoczyło się w środku pola oba zespoły grały piłką. Pierwszą akcję podbramkową stworzył Obrębski który urwał się prawą stroną wbiegł w pole i podawał do wbiegającego Damiana Majki, podanie zostało przecięte przez obrońcę który wybił na aut bramkowy.

Chwile później faul na lewej stronie na Damianie Majce.Dośrodkowanie Piotrka Wójcika futbolówka rykoszetem odbija się od muru. Dobrze ustawiony Gawlik pokonuje głową bramkarza gości i daje prowadzenie Żyrardowiance.

19 minuta i Piotr Gawlik ponownie mógł wpisać się na listę strzelców ale jego strzał został wybroniony.

23` uderzenie z około 25 metrów Igora Sapały bramkarz z trudem wybija piłkę.

29 minuta kolejny wolny za pola karnego, uderzenie Wójcika na murem, obrońca stojący w murze zmienił kierunek piłki ręką a arbiter podyktował rzut karny.Do piłki podchodzi Piotr Wójcik strzela po ziemi bramkarz broni. Karny to  nie zawsze gol.

Przed zakończeniem pierwszej połowy po zgraniu Młynarskiego strzał z ostrego kąta zaliczył Płacheta.

Do przeryw 1:0

Po zmianie stron Płacheta zdecydował się na drybling, miną dwóch obrońców i mocnym strzałem podwyższa wynik 2:0

120 sekund później Młynarski zagrywa na wolne pole do Płachety (spalony)

Najpiękniejszą bramkę w meczu zdobył Igor Sapała w 73 minucie po uderzeniu futbolówki z rzutu wolnego. Piłka przeleciała tuż nad murem i wylądowała przy w bramce rywala 3:0

Kolejne brami w spotkaniu strzelał Marcin Woś który pojawił się na boisku w 70 minucie.

85 ` wyłożenie futbolówki przez Marcina Jakóbiaka, Woś technicznym strzałem zdobywa bramkę 4;0

87` Woś w identycznej akcji zdobywa gola asystę zaliczył Przemek Marusiak.

Awans w tabeli na 10 pozycję.

Kolejny mecz już w Piątek z Viktorią. Mecz rozpocznie się o 19.00 w Sulejówku.

GOLE zdobywali : Piotr Gawlik,Sylwester Płacheta, Igor Sapałą i dwie bramki Marcin Woś.

Stawiarski, Obrębski, Cegliński, Dremliuk, Gawlik, Wójcik(82`Roman Perizhok), Majek(76` Jabóbiak), Sapała, Gamla, Młynarski(60`Marusiak), Płacheta(70`Woś)