Znicz remisowo

Żyrardowianka zremisowała bezbramkowo z rezerwami Znicza Pruszków. Warte do odnotowania jest ze goście oddale zaledwie kilka celnych strzałów na bramkę Roberta Stawiarskiego.

W zespole Znicza wystąpił rezerwowy bramkarz pierwszego zespołu Oliwer Wienczatek który na swoim koncie ma występy w pierwszym składzie w II lidze.

Spotkanie rozpoczął się minutą ciszy, poświęconą byłemu piłkarzowi i działaczowi klubu Tadeuszowi Bartnikowi.

Pierwszą akcję do już w 3 minucie przeprowadził Koziarski który z lewej strony dośrodkował do  niepilnowanego Jakóbiaka który przekładając piłkę z nogi na nogę oddał strzał prosto w obrońcę. Cztery minuty niecelny strzał głową oddał Przemek Marusiak.

Po 30 minutach minimalnie niecelny strzał z daleka oddał Adrian Łukawski.

Do przerwy to Żyrardowianka stwarzała więcej akcji podbramkowych i dłużej utrzymywała się przy piłkę.

W drugiej połowie zespół rezerw Pruszkowa praktycznie nie wychodził z własnego pola karnego. W 51 i 56 minucie strzały z daleka oddali  Wójcik i Gamla lecz oba strzały były niecelne.

Najbliżej zdobycia bramki był Ievgenii Ribarchuk który oddał strzał z 10 metrów na bliższy słupek lecz bramkarz Znicza popisał się wspaniałą interwencją i uchronił swój zespół przed utratą bramki i punku.

W drugiej połowie goście oddali na bramkę Roberta Stawiarskiego  zaledwie jeden strzał w ostatnich minutach spotkania z rzutu wolnego po faulu Rafała Ceglińskiego który obejrzał żółtą kartę.

Żyrardowianka po remisie z rezerwami Znicza spadła w tabeli o jedną pozycję, wyprzedzili nasz piłkarze z Raszyna wygrywając z Okęciem 3:1

Podopiecznych Daniela Jędrzejewskiego czekają teraz aż trzy mecze wyjazdowe do Kozenic, Garwolina i Wierzbicy. Kolejne spotkanie w Żyrardowie zostanie rozegrane dopiero 20 mają z Hutnikiem Warszawa.

Żyrardowianka Żyrardów – Znicz II Pruszków0 : 0

Żyrardowianka:Stawiarski – Obrębski, Cegliński, Skliarenko, Koziarski, Wójcik, Marusiak (46′ Majek), Gamla, Jakóbiak (73′ Drożdżał), Riabchuk (73′ Todros), Łukawski (55′ Mucha)

Znicz:Wienczatek – Czarnecki, Knyziak, Dróżdż, Struzik, Jurek, Brzezek, Kłys, Kosieradzki, Skirski, Grabowski