Lider za mocny dla Żyrki

Podopieczni Daniela Jędrzejewskiego polegli z Energią  1:0 i Żyrardowianka spadła w tabeli na 15 pozycję.

Żyrka do Kozienic pojechała osłabiona brakiem kapitana Rafała Ceglińskiego.

Początek meczu oba zespoły szanowały piłkę już w 9 min długie podanie Koziarskiego do Riabczuka który przyjęciem piłki gubi ostatniego obrońce i strzela lewą nogą na bramkę. Do przerwy Żyrka praktycznie nie zagroziła bramce gospodarzy.

Drugą połowę zaczęła się od ataków Energi. Akcję lewą stroną zaczął Rusłan Periżok podaje w pole karne do Riabczuka który na plecach miał 2 obrońców lecz zdołał się odwrócić i oddać strzał na bliscy słupek minimalnie niecelnie.

Kilka razy od utraty gola ratuje Robert Stawiarski który pod nieobecność Ceglińskiego został kapitanem.

W 84 minucie pada jedyny gol, napastnik urwał się obrońcą i z 15 metrów strzałem po ziemi zdobywa bramkę dającą 3 punkty.

Kolejne spotkanie Żyrardowianka rozegrana w Garwolinie z tamtejszą Wilgą spotkanie rozpocznie się w Sobotę 9  maja  o 17.00

Energia Kozienice - Żyrardowianka Żyrardów 1:0
Bramka:Michał Kucharczyk 81 (asysta Wiktor Putin)
Żółte kartki: Koziarski, Łukawski, Gamla, Wójcik

Sędziował:Łukasz Śmietanka (Pionki)

Energia: Piaseczny - Szary, Walasek, Janiszewski, Mortka - Kalinka, Zawadzki, W. Nowocień (75 Putin), K. Nowocień (79 Strąg), Kucharczyk - Stanisławski (89 Budziński)
Żyrardowianka: Stawiarski - Obrębski, Skliarenko, Wójcik, Koziarski, Periżok (83 Jakóbiak), Gamla, Łukawski (73 Marusiak), Drożdżal, Todros (88 Młynarski), Riabczuk (77 Mucha)