lider zdobył punkty poza boiskiem

Energia Kozienice znalazła punkty poza boiskiem
Wydział Gier i Dyscypliny Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o weryfikacji wyniku spotkania Energii Kozienice z rezerwami Znicza Pruszków i przyznał ekipie z Kozienic walkower 3:0.
Przypomnijmy, że w niedzielę, 17 maja kozieniczanie zremisowali bezbramkowo z rezerwami drugoligowego Znicza. Jak się jednak okazało w drużynie gości nie powinien zagrać Rafał Barzyc. Zawodnik Znicza przyszedł w zimowym okienku transferowym z Huraganu Wołomin, który występuje w I grupie IV ligi Mazowieckiej, a więc na tym samym poziomie rozgrywkowym, co zespół rezerw Znicza. Zgodnie z wykazem żółtych kartek z elektronicznego systemu Extranet, Barzyc otrzymał w swoim byłym klubie 2 żółte kartki.
Z kolei wiosną w barwach klubu z Pruszkowa, napastnik Żółto-Czerwonych obejrzał 2 takie kartoniki (w spotkaniach 18 i 27 kolejki). MZPN każe sumować takie kary, więc zgodnie z regulaminem Barzyc powinien w meczu w Kozienicach zaliczyć pauzę a grał przez 80 minut. W związku z tym niedopatrzeniem WGiD MZPN nie mógł podjąć innej decyzji jak tylko przyznać Energii walkower 3:0 i tym samym pozbawić Znicza jednego punktu zdobytego na boisku.