historyczna wygrana

Podczas 6 meczy sparingowych i 5 kolejkach ligowym podopieczni Damiana Milewskiego nie zdołali wygrać spotkania. Dopiero  12 meczu w 6 kolejce IV ligi Żyrardowianka wygrywa rywalizację.

Żyrardowianka pokonała Mazowsze Grójec 4:2

Przed meczem sztab szkoleniowy zgłosił do gry zawodników, łącznie kadra liczy 27 piłkarzy.

Doskonałą sytuację na otwarcie wyniku Mazowsze miało w 16 minucie, ale Lesisz w sytuacji sam na sam z Stawiarskim, zachował się bardzo nieporadnie.Jędrzejewski stworzyła później akcję, która sprawiła bramkarzowi gospodarzy problemy, ale jednak strzał z woleja był w środek bramki.

W 24 minucie wreszcie padł gola niestety dla  Mazowsza i Żółto-Niebiescy zaczęli grać spokojniej. Bramkę zdobył Kucharski, który oddał strzał z dystansu i piłka po rykoszecie od Ceglińskiego zaskoczyła Stawiarskiego.

Do końca I połowy gospodarze  kontrolowali mecz.

Po przerwie w 52. minucie sytuację sam na sam miał Grodzki, ale górą był Stawiarski.

Zaledwie 5 minut później, jednak zdobył bramkę dzięki swojemu wyczuciu w polu karnym i po 57 minutach było 2:0 dla Mazowsza Grójec.

Następna faza meczu należała już do Żyrardowianki, którzy zaczęli walczyć o 1 zwycięstwo w tym sezonie.

Festiwal strzelecki rozpoczął się w 70 minucie, po rzucie rożnym z bliskiej odległości pikę do bramki skierował Mykola Dremliuk. Zaledwie 180 sekund później w polu karnym faulowany został  Ruslan Perizhok, gola z 11 metrów zdobył Sylwester Płacheta i Żyrka doprowadziła do remisu.

78 minuta spotkania bramkę z główki zdobywa Ruslan Perizhok i Żyrardowianka wychodzi na prowadzenie.

Kropkę nad "i" postawił w 85 minucie Igor Sapała zdobywa gola po strzale za pola karnego.

Kolejna szansa na wygraną już w Środę, do Żyrardowa przyjadą piłkarze z Ożarowa Mazowieckiego. Spotkanie rozpocznie się o 16.30 przy ulicy Piastowskiej.

Stawiarski – Wójcik, Gawlik, Drebluk, Cegliński – Sapała, Obrębski, Roman Perizhok(60`Fabijański), Woś (46`Majek)– Płacheta(88`Marusiak) Jędrzejewski(58`Ruslan Perizhok)