bezbramkowo z Raszynem

Piłkarze Damiana Milewskiego zremisowali bezbramkowo z KS Raszyn. Żyrka cały mecz miała przewagę lecz nie wykorzystywała okazji do zdobycia bramki.

W wyjściowej 11 zabrakło kilku podstawowych graczy Robert Stawiasrki, Sylwester Płacheta, Michał Gamla, Mykola Dremliuk i Rusłan Perizhok.

Pierwszą groźną akcję już w 4 minucie przeprowadził Przemek Marusiak który uciekł prawą stroną boiska i z braku dogrania do napastnika obił piłkę od nóg rywala na rzut rożny.

15 minuta po podaniu od Obrębskiego potężny strzał na bramkę oddał Piotra Wójcika za pola karnego, futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

Przed przerwą ładny strzał oddał Obrębski, piła zmierzała w okienko bramki gości lecz zbyt lekko i golkiper obronił strzał.

Po zmianie stron śmielej zaczęli atakować gospodarze.

Ożywienie w grze wnieśli zawodnicy rezerwowi Marcin Jakóbiak,Roman Rerizhok, Marcin Woś i Łukasz Olejnik.

65 minucie znakomitą okazję do zdobycia gola zmarnował Marcin Woś który nie trafił w pustą bramkę z 6 metrów.

Ostatnią akcję meczu miał Tyszkiewicz który znalazł się sam na sam z bramkarzem gości strzał poszybował nad porzeczką.

Żyrardowianka utrzymała 12 pozycję w tabeli. W kolejnej  16 kolejka większość zespołów przełożyła mecze na 15 listopada Żyrka ostatni mecz rozegra w Warszawie z Okęciem a już 8 listopada do Żyrardowa przyjadą piłkarze KS Konstancin spotkanie zostanie rozegrane o 13.00

Żyrardowianka:Małecki -Obrębski, Cegliński, Gawlik, Zając , Młynarski (63′ Roman Perizhok), Majek(83`Olejnik), Sapała, Wójcik, Marusiak (60′ Woś), Tyszkiewicz(80`Jakóbiak)