Znamy trzech kolejnych beniaminków IV ligi

Awans do IV ligi wywalczyły zespoły Błonianki Błonie, Wkry Bieżuń i Naprzód Skórzec. W barażach o promocję do wyższej ligi zmierzą się m.in. Drukarz Warszawa, UKS Łady, Tęcza Łyse,LKS Promna,Amator Maszewo i Czarni Węgrów.

W I grupie warszawskiej Ligi Okręgowej już wcześniej awans uzyskał Dolcan II Ząbki. Z tej grupy drużyną, którą czeka rywalizacja w barażach będzie  Drukarz Warszawa.

Drugą grupę warszawskiej okręgówki wygrała Błonianka Błonie z przewagą dwóch punktów nad UKS Łady które zagrają w barażach. W Błoniu  występują byli zawodnicy Żyrardowianki Jan Boniowski,Marcin Baranowski i Tomasz Sieński.

W lidze okręgowej gr. Ciechanów-Ostrołęka zwyciężyła Wkra Bieżuń, a drugie miejsce zajęła Tęcza Łyse.

Czekamy na końcowe rozstrzygnięcia w grupie płockiej i radomskiej. Z grupy płockiej wcześniej awans wywalczył Mazur Gostynin, ale nieznany pozostaje uczestnik barażu. Natomiast w grupie radomskiej do ostatniej kolejki toczy się walka o awans między trzema drużynami. W obydwu tych ligach zakończenie sezonu zaplanowane jest na 20 czerwca.

Emocjonująca końcówka sezonu miała miejsce w siedleckiej okręgówce, gdzie w ostatniej kolejce doszło do konfrontacji dwóch czołowych drużyn. W bezpośrednim starciu lepszy był Naprzód Skórzec, który pokonał Czarnych Węgrów i na finiszu rozgrywek wyprzedził rywali w tabeli.

Z kolei w barażu o awans do II ligi zwycięstwo odniósł Radomiak Radom, wobec czego w III lidze utrzymała się Omega Kleszczów.

KS Warka dzięki zwycięstwu w wyjazdowym meczu z walczącą również o awansPolonią Iłża zapewnił sobie po trzech latach przerwy powrót do IV ligi, Iłżanie z kolei zakończyli rozgrywki na trzecim miejscu.
W barażach o awans do IV ligi zmierzą się:

LKS Promna - UKS Łady
Tęcza Łyse - Drukarz Warszawa
Czarni Węgrów - Amator Maszewo
Pierwsze mecze w środę, 24 czerwca, rewanże w weekend 27-28 czerwca.

fotografia przestawia zespół Błonianki

www.bloniankablonie.futbolowo.pl