Wilga Garwolin pokonana

Żyrardowianka pokonała Wilgę Garwolin 2:1 po bramkach Damiana Majka i Tomasza Młynarskiego.

Od ataków mecz rozpoczęli gospodarze już w 5 minucie w polu karnym znalazł się Piotr Wójcik którego strzał zablokował obrońca. Po kwadransie gry długim zagraniu z własnej połowy, bramkarz wyszedł za pola karne futbolówka zrobiła dużego kozła i przeleciała nad bramkarzem Damian Majek zachował się jak rasowy napastnik kierując piłkę do bramki ostatni obrońca jeszcze chciał ślizgiem wybić piłkę ale ta sztuka mu się nie udała i Damian Majek zdobywa pierwszego gola.

Zaledwie 2 minuty po bramce gola mógł zdobyć Piotr Wójcik z wolnego. Po 20 minutach przewagi Żyrki do ataków przystąpili goście i już w 25 minucie nasz zespół ratował od straty bramki Robert Stawiarski.

Ostatnią akcję do zdobycia gola w pierwszej połowie miał Rusłan Parizhok który zaledwie pomylił się o kilka centymetrów od słupka Nurzyńskiego. Do przerwy 1:0 dla gospodarzy.

Po zmianie stron na boisku w 46 minucie pojawił sie Marcin Woś za Rusłana Perizhoka.

15 minut drugiej połowy gra większości czasu toczyła się na środku boiska dopiero po wejściu na boisko Tomasza Młynarskiego i Przemka Marusiaka gra zaczęła wyglądać lepiej.

To własnie ci dwaj zawodnicy zdobyli kolejną bramkę. W 64 minucie po rajdzie lewą stroną Marusiaka i dogranie na 6 metr do Młynarskiego który technicznym strzałem zdobywa drugiego gola.Zaledwie 4 minuty później Przemek wychodził na pozycję sam na sam lecz arbiter zagwizdał spalonego.

Zespołu Damiana Milewskiego od strzelenia drugiej bramki grał nerwowo i popełniał dużo błędów technicznych. Sytuacji nie zmarnowali goście którzy po błędach Żyrki zdobyli kontrolną bramkę. Do ostatniej minuty wynik stał pod znakiem zapytania, Wilga atakowała a Żyrardowianka starała atakować z kontry. Strzały na bramkę gości strzelali Piotr Wójcik,Przemek Marusiak i Marcin Woś. Spotkanie zakończyło się wygraną 2:1

Kolejne spotkanie 28 września (niedziela) o godzinie 16.00 do Żyrardowa przyjadą piłkarze Orła Wierzbica.

Żyrardowianka: Stawiaraski – Obrębski (75′ Grajek), Cegliński, Dremliuk, Gawlik -Majek (54′ Młynarski), Gamla, Roman Perizhok (58′ Marusiak), Wójcik – Płacheta, Rusłan Perizhok (46′ Woś)