wicelider za mocny

Podopieczni Daniela Jędrzejewskiego przegrali z wiceliderem z Szydłowca 1 : 3 jedyną bramkę w 20 minucie zdobył Marcin Jakóbiak.

Przed meczem piłkarze i kibice uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego przed kilkoma dniami wiernego kibica Żyrardowianki – Józefa Peno ( krówki ).

Już w 3 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Czarnota minął dwóch zawodników i przewrócił się w polu karnym. Piłkę przejął Czarnecki, zagrał wzdłuż bramki, a stojący na trzecim metrze Łukasz Janik umieścił piłkę w bramce.

Żyrardowianka  mogła  szybko wyrównać, ale po uderzeniu głową Adriana  Łukawskiego pewnie interweniował Wieczorek. Następnie bramkarz Szydłowianki źle wypiąstkował piłkę po rzucie rożnym i kolejny raz próbował Łukawski, ale tym razem sytuację uratował stojący na linii bramkowej Zagórski.

W 20 minucie Arian Łukawski posłał idealne podanie ze środka pola do wbiegającego  Marcina Jakóbiaka, a skrzydłowy żyrki  pokonał w sytuacji sam na sam Wieczorka. Po zdobyciu bramki piłkarze Daniela Jędrzejewskiego  dostali skrzydeł, ale uważnie grała linia obrony przyjezdnych.

Po niespełna pół godzinie gry Żyrardowianka została skarcona – pomocnik rywali posłał długą piłkę przed pole karne a z pierwszej piłki wolejem uderzył Turczyk. Zanim futbolówka zatrzepotała w siatce odbiła się jeszcze od poprzeczki.Paweł Małecki bez szans na zatrzymanie futbolówki. Do końca pierwszej połowy nie działo się nic ciekawego, chociaż gospodarze mieli okazje do wyrównania – na szczęście dobrze interweniował Przemek Janik.

Na początku drugiej połowy goście mogli podwyższyć prowadzenie. Turczyk ładnym podaniem obsłużył Czarneckiego, ale napastnik nie trafił czysto w piłkę. Gospodarze szukali swoich szans w dośrodkowaniach i strzałach z dystansu. Po jednym z takich nieznacznie pomylił się Michał Gamla.

W 58 minucie było już 3:1. Czarnecki dostał dobre podanie od Patryka Czarnoty, położył bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki. Gospodarze mieli szansę na kontaktową bramkę w 66 minucie po rzucie rożnym, ale strzał Łukawskiego obronił Wieczorek. 74 minuta podwójna zmiana  Tyszkiewicz i Olejnik zastępuje Drożdżala i Marcina Jakóbiaka. Z biegiem czasu Szydłowianka coraz bardziej kontrolował grę i w 79 minucie mógł zamknąć mecz. Czarnecki uruchomił Millera, który dobrze zabrał się z piłką, ale jego podanie do Zagórskiego było niedokładne. W 84 minucie szansę miała Żyrardowianka , ale fatalnie przestrzelił Sebastian Todros. Dwie minuty później po rzucie rożnym akcję zamykał Ivan Skliarenko, ale nie skierował piłki w światło bramki.

Żyrardowianka Żyrardów- Szydłowianka Szydłowiec 1 : 3(1 : 2)

M. Jakóbiak (20.) – Ł. Janik (3.), Turczyk (29.), Czarnecki (58.)

Żółte kartki:Koziarski, Stawiarski- na ławce rezerwowych(Żyrardowianka),Czarnota (Szydłowianka)

Żyrardowianka:Małecki – Obrębski, Skliarenko, Cegliński, Marusiak (62’Todros) – Gamla, Drożdżal( 74`Tyszkiewicz)Wójcik, Koziarski- M. Jakóbiak(74` Olejnik), Łukawski

Szydłowianka: Wieczorek – M. Kobylarczyk, P. Janik, Drożdżał, Suwara – Ł. Janik, Zagórski, Kowalczyk, Czarnota, Turczyk (66′ Miller) – Czarnecki