wicelider pokonany w Żyrardowie

Podopieczni Damiana Milewskiego pokonali KS Konstancin 1:0 po bramce Igora Sapały w ostatnim meczu na własnym stadionie w roku 2014.

Spotkanie na namokniętej murawie lepiej rozpoczęli goście który po kilku minutach stworzyli groźne sytuacje.

Po błędzie Rafała Ceglińskiego w obronie, w sytuacji sam na sam dobrze zachował się Paweł Małecki który uratował zespół od utraty bramki.

Pierwszą akcję pod bramką Konstancina miał Marcin Woś który nie zauważył lepiej ustawionego Sylwestra Płachety i strzałem w środek bramki, bramkarz wybił prze pole karne a dobitka Igora Sapały była niecelna.

Po zmianie stron na boisku pojawił się Roman Perizhok który zmienił Łukasza Olejnika.

Kluczowym momentem w spotkaniu okazał się rzut rożny wykonywany przez Piotra Wójcika. Po błędzie obrońcy który niefortunnie wybił futbolówkę wprost pod nogi Igora Sapały który precyzyjnym strzałem zdobywa jedyną bramkę w spotkaniu.

Pozostałe 20 minut Żyrka grała  o utrzymanie wyniku, na boisku pojawili się jeszcze Przemek Marusiak i Daniel Jędrzejewski którzy uspokoili grę.

Żyrka zajmuję 12 pozycję z 21 punktami, do lidera Oskara Przysucha traci 18 punktów.

Ostatni mecz rudny Żyrardowianka rozegra w Warszawie z ostatnim w tabeli Okęciem spotkanie zostanie rozegrane w Sobotę o 11.00