przed startem ligi

Zyrardowianka jako ostatni zespół III ligi rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Piłkarze Roberta Radońskiego rozpoczęli treningi w poniedziałek na hali w Międzyborowie.Pierwszym zawodnikiem, który opuścił klub jest Tomasz Sieński, prawdopodobnie będzie on występował w Błoniance Błonie.Przed końcem ligi z zespołem pożegnał się Filip Kamiński.

W poprzednim tygodniu wybrano nowy zarząd klubu, prezesem nadal będzieZbigniew Zielkiewicz, a jego zastępcami zostali Piotr Węgier i Piotr Pietrzak. Rafał Białecki jest testowany przez Legionovię, los zawodnika nadal jest niepewny. Natomiast Kacper Bargieł trenuje z Bzurą Chodaków prawdopodobnie opuści Żyrardów. Jeśli tych dwóch zawodników odejdzie to trenerowi nie zostanie żaden środkowy obrońca.  Z klubem trenują dwaj wychowankowie Kamil Łojszczyk i Rafał Cegliński. Tego pierwszego kibice z Żyrardowa na pewno pamiętają, a Rafał występował w Żyrardowiance jako junior w 2005 roku, później odszedł do Promienia Opalenica. Następne kluby w jakich występował to: Mieszko Gniezno, Unia Janików, Znicz Pruszków, GLKS Nadarzyn, Okocimski KS Brzesko (I liga), a ostatnio Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Do treningów powrócił Bartek Koziarski. Na operację nadal czeka Bartosz Mucha który nabawił się kontuzji podczas meczu z rezerwami Legii.

Mecze sparingowe uległy zmianie, dodatkowo Żyrka rozegra 3 mecze z Ceramiką, SEMP-em Ursus i Laurą Chylice. Natomiast odwołano mecze z Widokiem Skierniewice i Omegą Kleszczów. Spotkania zostały odwołane ze względu na przyspieszony start ligi (8 marca).  Pierwsze spotkanie z Ceramiką zostało odwołane ze względu na złą pogodę, na murawie znajduję się gruba warstwa śniegu i lodu.

Harmonogram sparingów:

28 stycznia - SEMP Ursynów  0 : 1 Żyrka - Kamil Łojszczyk

1 lutego - Pelikan Łowicz  3 : 0 Żyrka

4 lutego Żyrka 2 : 1 Laura Chylice - Piotr Wójcik i Konrad Rudnicki

8 lutego - Żyrka 3:2 Oskar Przysucha - 2xKonrad Rudnicki i Bartek Koziarski

15 lutego   Żyrka 0 : 3 Energia Kozienice

22 lutego Żyrka 1 : 0 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Rafał Cegliński

26 lutego - Mazovia Rawa Mazowiecka - IV liga Żyrardów 19.00

19.001 marca - Znicz Pruszków - II liga

Godziny i Daty mogą uleć zmianie

Skład Żyrardowianki:Czarnecki,Stawiarski, Leszczyński, Cegliński, Wójcik, Grajek, Olech, Dalach, Młynarski, Boniowski,Koziarski, Paweł Jakóbiak, Marcin Jakóbiak, Przemysław Jakóbiak, Pakos, Drożdżal, Baranowski, Marusiak, Tyszkiewicz, Rudnicki, Majek, Łojszczyk, Jędrzejewski i zawodnicy testowani