derby nie dla Żyrki

Początek meczu należał do gości którzy dłużej utrzymywali się przy piłce.

Pierwszy strzał na bramkę Czarneckiego oddał Sylwester Płacheta lecz bramkarz gości bez trudu złapał futbolówkę.

Po 30 minutach śmielej do ataków przeszli podopieczni Damiana Milewskiego, akcje wykańczali Daniel Jędrzejwski,Damian Majek,Sylwester Płacheta i Michał Gamla.

Pechowa 45 minuta w poprzednim spotkania czerwoną kartkę ujrzał Cegliński a w spotkaniu derbowym straciliśmy bramkę. Maciej Obrębski faulował przed polem karnym został ukarany żółtą kartką. Po faulu gola zdobył Tomasz Łopata po mocnym strzałem na dalszy słupek, arbiter zakończył pierwszą połowę.

Po 15 minutach w szatni ulewa przywitała piłkarzy. Na boisku pojawił się Woś za Fabijańskiego.

Drugą połowę lepiej zaczęła Żyrardowianka, lecz z trudem dochodziła do pola karnego Mszczonowianki.

5 minut przed końcem spotkania najbliżej do zdobycia bramki był Marcin Woś który przerzucił Czarneckiego i piłka zmierzała do bramki ale w ostatniej chwili z linii bramkowej futbolówkę wybił Łukasz Pastewka. 90 sekund później idealnej sytuacji znalazł się Tomasz Młynarski lecz bramkarz Mszczonowa  w tej sytuacji zachował się lepiej.

Żyrardowianka z jednym punktem zajmuje 16. Kolejne dwa mecze zostaną rozegrane na wyjedzie 30 sierpnia byłym rywalem III ligi  Mazurem Karczew i 6 września z Mazowszem Grójec. W Żyrardowie spotkanie zostanie rozegrane dopiero 10 września rywalem będzie Ożarowianka.

Żyrardowianka:Stawiarski – Olejnik (65' Młynarski), Gawlik, Cegliński, Obrębski, Majek (55' Marusiak), Gamla, Sapała, Fabijański (46' Woś), Płacheta, Jędrzejewski (65' Wójcik)

Mszczonowianka:Czarnecki – Łojszczyk, Skórzyński, Pastewka, Siwirski, Pociech (70' M. Feliksiak), Pakos, Łopata, Cackowski, Bal (85' Cieplak), T. Feliksiak (90' Romaszewski)